Kup İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti İş makinaları ve ağır vasıtalardaki 10 yılı aşkın yedek parça tecrübemizin ışığında 2004 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Firmamız 2004 yılında dünyanın dev filtre üreticisi Amerikan menşeli Baldwin Filtreleri'nin mümessilliğini almıştır.1936 yılında kurulmuş olan Baldwin Firması 5500 çeşit filtrenin üretimini yapmaktadır...
Devamı için tıklayın >>
  - Hava Filtreleri
- Yağ Filtresi
- Yakıt Filtreleri
- Soğutucu Filtreleri
- Hidrolik Filtreler
- Dizel Yakıt Su seperatörleri
  DOLAPDERE SANAYİ SİTESİ. ADA:1 NO 24
İKİTELLİ-KÜÇÜKÇEKMECE-İSTANBUL

TEL&FAX: 0 212 671 18 54-55-56

MAIL: adevrim@baldwin.com.tr
   
   
Yağ Filtresi:

Modern yüksek performanslı motorlar son 50 yılda devamlı gelişme gösterdiklerinden daha sofistike yağ fltrelerine ihtiyaç duyulmaktadır.Yağ filtreleri her ne kadar motorun korunmasında pasif bir görev yapsa da motoru korumak ve temiz tutmak için yağ sıvısıyla beraber çalışmalıdır.
Günümüzde,özellikle kamyonlar,iş makinaları gibi ağır hizmet tipi araçlarda kullanılan yağlar motor korumasında hayati bir rol oynamaktadır.Yağlama sıvısı sürtünmeyi ve aşınmayı azaltır,motor parçalarını soğutur,segmenleri yağlar,motor parçalarını temizler ve korozyonu engeller.Bu işlemler yağın içindeki özel katkılar ve yağın kendi fonksiyonu sayesinde gerçekleşir.Yağın ve içindeki katkı malzemelerinin koruyucu işlevi yağ filtresi tarafından destek ve dengelenir.

Ağır hizmet için tasarlanmış yağ filtrelerinin tek amacı motorun hassas parçalarına zarar verecek atıkları uzak tutmaktır.Filtreler yağın içindeki atıkları iki şekilde tutar;bazı atıklar filtre kağıdına kendileri yapışır,bazıları da yağın filtre içinden geçerken oluşturduğu basınç sonucunda filtre kağıdına takılır.
Bu atıklar filtre kağıdının dış yüzeyinde ise geçebilen daha küçük atıklar tutulur.Ama kağıt zamanla tıkandığından filtre işlevini kaybeder.

Baldwin yağ filtrelerinde selülozik ve mikroglas olmak üzere iki tip kağıt kullanılmaktadır.Selülozik kağıtlar 40 mikrona kadar olan pertiküllerde % 98'e varan verim sağlamaktadırlar.
Mikroglass kağıtlar ise 3 ile 5 mikron arası hassas filtrelemenin gerektiği genellikle hidrolik uygulamalarda kullanılır.Yağ filtresinin performansı içinde kullanılan kağıdın özelliğinin yanında filtre gövdesinin sağlam bir şekilde imal edilmesine de bağlıdır.Yılların vermiş olduğu deneyimle Baldwin mükemmel filtre için özel makinalar geliştirmiştir.Bu yenilikler filtre kağıdına uniform pile dizilişini veren,yağ akışında maksimum akışı sağlayan ve en verimli atık tutma kapasitesini veren yüksek teknoloji ürünü makinalar sayesinde olmaktadır.
Baldwin'in yeni ağır hizmet tipi yağ filtreleri:
Bugünün yüksek verimli filtre talebine cevap verebilmek için Baldwin ağır hizmet tipi yağ filtrelerini geliştirmiştir.
Bu tip filtrelerde selülozik ve sentetik filtre kağıdının karışımı kullanılarak daha uzun süreli yağ değişimlerine imkan sağlayacak filtreleme işlemi gerçekleşmektedir.