Kup İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti İş makinaları ve ağır vasıtalardaki 10 yılı aşkın yedek parça tecrübemizin ışığında 2004 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Firmamız 2004 yılında dünyanın dev filtre üreticisi Amerikan menşeli Baldwin Filtreleri'nin mümessilliğini almıştır.1936 yılında kurulmuş olan Baldwin Firması 5500 çeşit filtrenin üretimini yapmaktadır...
Devamı için tıklayın >>
  - Hava Filtreleri
- Yağ Filtresi
- Yakıt Filtreleri
- Soğutucu Filtreleri
- Hidrolik Filtreler
- Dizel Yakıt Su seperatörleri
  DOLAPDERE SANAYİ SİTESİ. ADA:1 NO 24
İKİTELLİ-KÜÇÜKÇEKMECE-İSTANBUL

TEL&FAX: 0 212 671 18 54-55-56

MAIL: adevrim@baldwin.com.tr
   
   

Soğutucu Filtreleri:

Önde gelen motor üreticilerinin yaptığı açıklamalara göre motorlarda meydana gelen hasarların % 40'ı soğutma sisteminin bakımının gözardı edilmesinden kaynaklanmaktadır.
Motor soğutucuları bazı önemli fonksiyonları etkilemektedir;
-Isıyı giderir
-Su pompası gibi elemanların yağlanmasını sağlar.
-Donmaya karşı koruma sağlar.
-Motor elemanlarında pas ve karıncalanmayı önler
-Korozyonu önler
İlk üç fonksiyon soğutucu sistemine düşük silikatli antifriz katılarak sağlanır.Motor elemanlarında paslanma ve karıncalanmayı önlemek için sisteme bazı kimyasallar eklenmelidir.Bu kimyasallar sisteme sıvı olarak ya da su filtresi vasıtasıyla katı olarak eklenir.

SCA'lar tipik olarak inhibitörler içerir,bunlar korozyonun yanında kavitason erozyonunu engeller.Ayrıca polimerler vasıtasıyla yüzey paslanması önlenir.Soğutucu sıvısının asit seviyesi düşürülür.SCA'lar üretici tavsiyelerine göre kullanıldıkları zaman faydalıdır.
Baldwin'in inhibitör sistemi olan BTE(Borate/Nitrit) yirmi yıldan uzun süredir başarısı kanıtlanmış bir sitemdir.Tavsiye edilen değiştirme zamanlarında ve belirtilen dozajlarda kullanılması halinde soğutucu sıvısının içinde istenen inhibitör seviyesine ulaşılır.