Kup İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti İş makinaları ve ağır vasıtalardaki 10 yılı aşkın yedek parça tecrübemizin ışığında 2004 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Firmamız 2004 yılında dünyanın dev filtre üreticisi Amerikan menşeli Baldwin Filtreleri'nin mümessilliğini almıştır.1936 yılında kurulmuş olan Baldwin Firması 5500 çeşit filtrenin üretimini yapmaktadır...
Devamı için tıklayın >>
  - Hava Filtreleri
- Yağ Filtresi
- Yakıt Filtreleri
- Soğutucu Filtreleri
- Hidrolik Filtreler
- Dizel Yakıt Su seperatörleri
  DOLAPDERE SANAYİ SİTESİ. ADA:1 NO 24
İKİTELLİ-KÜÇÜKÇEKMECE-İSTANBUL

TEL&FAX: 0 212 671 18 54-55-56

MAIL: adevrim@baldwin.com.tr
   
   
Dizel Yakıt Su Seperatörleri:

YAKITINIZDAKİ SUYU AYIRARAK YAKIT SİSTEMLERİNİZDEKİ PROBLEMLERDEN KURTULUN.

Su ve katı partiküller yakıtın , yüksek hassasiyetteki enjeksiyon elemanları üzerindeki yağlayıcı özelliğini etkisiz hale getirir. Bu koruyucu özelliğin yok olması aşınma,erozyon , yüzey karıncalanması ve basınç düşmelerine sebep olur.

Ha şuanda araçlarda kullanılan bir çok yakıt filtresi yakıt içindeki yüksek miktarlardaki suyu arındıracak şekilde dizayn edilmiştir.Bu filtreler işlerini basit olarak yapacak şekilde tasarlanmıştır.Bu şu anlama gelir; bu filtreler gerekli akışın sağlanabilmesi için yeterince geçirgen olmalıdır.Geçirgenliği 10 ile 30 mikzen arasındadır.Daha sıkı filtreleme yapan filtre kağıdı filtrenin tıkanmasına ve sık filtre değişimine sebep olur.

DAHL sistemi bu kısa süreli değişimleri engeller.Dahl'ın fonksiyonel dual çevrimli 3 kademeli yakıt filtresi ve su separatörü etkili emiş sağlayarak yakıttaki suyu ayırıp atıkların filtrelemesini sağlar.

DAHL dizel yakıt su ayırıcısı diğer ayırıcılara göre daha az mekanik akış rezistansı yaratır çünkü akış sadece iki kez yön değiştirir.DAHL yakıtın içindeki suyun %100'ünü ayırır.


DAHL neden aracınız için gerekli?

DAHL yakıt içindeki suyu , yakıt pompası ve enjektörlere gitmeden önce ayrıştırarak yakıt sisteminde oluşabilecek arızaları önler.

a) Dahl su'dan kaynaklanan pompa ve enjektör bakım periyotlarını elemine ederek sistem ömrünü uzatır.6 silindirli bir motorun enjeksiyon tamirinden kaynaklanan işçilik masrafları Dahl yakıt su seperatöründen daha fazladır.

b) Aracınızın tamiratı esnasında kaybedeceğininz 2-3 günlük iş gücü kaybı Dahl'ın maliyetinden daha fazladır.

DAHL sistemin katı atıkların filtrelenmesinide sağlar.
DAHL sistemi çok kolay takılabilir.

a) Yakıt pompasından önceki herhangi bir yere uygulanabilir.

b) Bu sistemin diğer bütün primer filtreler ve su seperatörlerinin yerini alabilir.

c) Takılması için çok az yere ihtiyaç vardır.

DAHL sistemi çok kolay bir şekilde servis edilebilir.

a) 150-200 ve 300 modellerinde sabitleme civatasının gevşetilmesiyle eleman değiştirilebilir.

b) Şeffaf su kasesi sayesinde sistemdeki su görülebilir ve altta bulunan musluk sayesinde su tahliye edilebilir.

Katı partiküllerin büyük bir kısmı filtre elemanına ulaşmadan önce patentli depressizer elemanı tarafından elenir.
DAHL sisteminde ters akış valfi vardır.Bu valf sayesinde sistem kapandığı zaman yakıtın tanka gitmesi önlenir.Fakat yakıtın tamamen tanka dönmesi gerektiği zaman sistemde bulunan tapa sayesinde bu işlem yapılır.
DAHL sistemi akış içerisinde hava oluşmasını önler çünkü giriş ve çıkışlar sistemin üstündedir.Ayrıca akış 2 kez yön değiştirdiği için mekanik rezistans azalır buda daha uzun pompa ve eleman ömrü demektir.

KANITLANMIŞ PERFORMANS

Laboratuarlarda , ticari ve endüstriyel araçlarda milyonlarca km ve saat çalışma ile kanıtlanmış performans.DAHL ürünleri doğru şekilde dizayn ve imal edilmiştir ve işini en iyi şekilde yapmaktadır.

Marin uygulamalardaki dayanıklılığı garanti edilmiştir.DAHL elemanları ağır hizmet D.L. testlerini geçmiş Amerikan Sahil Güvenlik ve Marina Uygulamaları şartnamelerine uygundur.Bu testlerde yaygın dayanıklılığı , titreşim yorulmaları , darbe ve termal şok testleri yapılmıştır.

DAHL Sisteminden elde edilen temiz yakıt , su ve katı partiküllerin oluşturduğu motor problemlerini ortadan kaldırır.
Bu sayede ;

a) Daha uzun enjeksiyon sistem ömrü

b) Tam güç performansı

c) Düşük eleman değişim maliyeti

DAHL Sistemi nasıl çalışır?

a) Kirli yakıt giriş kanalından filtreye girer.

b) T civatası yakıtı merkez boruya doğru yönlendirir.

c) Yakıt ters akış valvinin içinden akar.

d) Yakıt akışı depressurizer koni vasıtasıyla dağıtılır.

e) Katı atıkların ayrılması %80 oranında bu koni sayesinde olur.

f) Yakıt yukarı çıkarken su damlacıkları koninin altından kasenin yüzeyine doğru birikir.

g) Yukarı çıkan yakıt Hydrshield kağıt ihtiva eden filtre elemanı tarafından tamamen filtrelenir.Tümüyle filtrelenen yakıt çıkış kısmından pompa ve enjeksiyonlara sevk edilir.